fbpx Poznaj ofertę Easy Series | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNEM

Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby uruchomić nowy oddział GRODNA, lub współpracować z nami na określonych przez obie strony zasadach.

Wystarczy przesłać:

 

Poznaj ofertę Easy Series

 

Odkryj szeroką gamę produktów do zarządzania energią i automatyki przemysłowej, które spełniają wszystkie kluczowe wymogi przy zachowaniu przystępnej ceny. Wyłączniki, styczniki, falowniki i rozdzielnice z serii Easy to wysoka jakość, prostota obsługi i odpowiednie wsparcie techniczne.


Dowiedz się więcej

Kluczowe obszary produktowe

Rozdział zasilania       Zarządzanie silnikami       Ochrona instalacji

Rozdział zasilania

Wyłącznik powietrzny (ACB) Rozwiń tekst

Rozwiązanie oferujące zakres prądowy od 630 do 4000 A, w wersji 3 i 4 biegunowej, w dwóch rozmiarach podstaw.

Wyłącznik kompaktowy (MCCB) Rozwiń tekst

Rozwiązanie oferujące zakres prądowy od 16 do 630 A, dostępne w wersji 3 i 4 biegunowej, w trzech rozmiarach podstaw.

Wielofunkcyjne mierniki mocy i energii Rozwiń tekst

Łatwy wybór — najwyższa jakość pomiarów mocy i energii oraz łatwość obsługi.

EasyPact CVS       EasyLogic PM2000

Zarządzanie silnikami

Wyłącznik kompaktowy Rozwiń tekst

Wyłącznik kompaktowy z regulowanymi ustawieniami, o wartości znamionowej od 100 do 1250 A, idealny do zastosowań w małych i średnich budynkach.

Styczniki Rozwiń tekst

Styczniki do 630 A o kategorii użytkowania AC3 (335 kW/400 V) i 1000 A o kategorii AC1.

Przemiennik częstotliwości Rozwiń tekst

Przemienniki częstotliwości przeznaczone dla silników systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji o mocy od 0,75 do 75 kW.

Wyłącznik silnikowy Rozwiń tekst

Termomagnetyczny wyłącznik ochronny silnika ze sterowaniem przyciskowym do 32 A.

Sterowniki PLC Rozwiń tekst

Sterowniki logiczne — do 168 wejść/wyjść, sterowanie ruchem w 2 osiach.

Przemiennik częstotliwości Rozwiń tekst

Zoptymalizowane napędy dla maszyn o mocy od 0,35 do 30 kW.

Easy TeSys Control — Styczniki    Wyłączniki silnikowe EasyTeSys Power    Easy TeSys Protect — przekaźniki termiczne    Easy Altivar 310    Easy Altivar 610    Easy Modicon M100    Easy Modicon M200

Ochrona instalacji

    

Aparatura modułowa K60 Rozwiń tekst

Pozwala na zabezpieczenie instalacji elektrycznych, typowych dla mieszkań czy domów. Aparatura jest dopracowana konstrukcyjnie, tak aby jej montaż przebiegał sprawnie i szybko. Poszczególne aparaty dopasowane są kształtem, wyglądem i standardem połączenia

Obudowa Easy9 EU Rozwiń tekst

Obudowy Easy9 powstały przede wszystkim z myślą o budownictwie mieszkaniowym. W połączeniu z aparaturą modułową serii K60 obudowy te tworzą przemyślane rozwiązanie, pozwalające w sprawny i pewny sposób wykonywać instalacje elektryczne tak w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach, zachowując przy tym jakość gwarantowaną przez firmę Schneider Electric.

Aparatura modułowa K60       Obudowy Easy9 EU

Najczęściej zadawane pytania

1. Czym charakteryzuje się seria Easy? Rozwiń tekst

To kompletna gama urządzeń poprawiających bezpieczeństwo i wydajność systemów elektrycznych. W zależności od rodzaju produktu mogą chronić sprzęt przed przeciążeniem lub zwarciem, a także zabezpieczać użytkownika i inne urządzenia przed skutkami przepięcia elektrycznego. Urządzenia z serii Easy obejmują wyłączniki automatyczne odcinające przepływ energii elektrycznej lub rozłączniki ziemnozwarciowe, które monitorują ten przepływ i wykrywają wszelkie zakłócenia. Oprócz tego w ofercie znajdują się przełączniki, które mogą automatycznie włączać i wyłączać obwody elektryczne. Należy pamiętać też o zabezpieczeniach przeciwprzepięciowych, które służą do ochrony sprzętu elektrycznego przed skokami napięcia. Skoki te są najczęściej spowodowane uderzeniami piorunów, przerwami w dostawie prądu lub innymi zakłóceniami elektrycznymi. Szyny grzebieniowe mają również istotne znaczenie, ponieważ umożliwiają dystrybucję zasilania ze źródła energii elektrycznej do wielu obwodów.

2. Jakie są korzyści z zastosowania produktów z gamy Easy? Rozwiń tekst

Easy Lexium, Easy Modicon, Easy UPS i wszystkie inne produkty z serii Easy spełniają wymagania stale zmieniającego się rynku i środowiska. Z myślą o zrównoważonym rozwoju dostarczamy odporne i wysoce wydajne produkty. Są wszechstronne i łatwo można je dostosować do indywidualnych potrzeb, a przy tym spełniają międzynarodowe standardy i wymagania. W zależności od produktu możliwe jest wybranie rozwiązania, które jest odpowiednie pod względem kosztów, wydajności i niezawodności. Powyższe mechanizmy bezpieczeństwa stanowią podstawę dla niezawodnej dystrybucji energii. Dzięki pełnej łączności i niezakłóconemu przepływowi energii można zapewnić ciągłość działania w każdej branży.

3. Do jakich obciążeń można stosować styczniki serii Tesys Easy LC1E? Rozwiń tekst

Styczniki Easy TeSys Control mają następujące kategorie użytkowania:
  • AC-1: obciążenia AC ze współczynnikiem mocy cos φ co najmniej równym 0,95 (obciążenie rezystancyjne, ogrzewanie, dystrybucja itp.).
  • AC-3: silniki klatkowe z wyłączaniem podczas normalnej pracy silnika.
  • AC-3e: wysokosprawne silniki klatkowe IE3/ IE4 z wyłączaniem podczas normalnej pracy silnika.

4. Jak często należy testować przyciskiem „T” wyłączniki różnicowoprądowe? Rozwiń tekst

Wyłączniki różnicowoprądowe pełnią kluczową funkcję w zapewnieniu ochrony przeciwporażeniowej. Z tego powodu normy IEC 61008 oraz IEC 61009 wymagają, aby te urządzenia wyposażone były w przycisk kontrolny testu (oznaczony przez “T”) umieszczony z przodu obudowy. Dzięki temu użytkownik może wykonać test i być pewnym, że urządzenie działa prawidłowo. Przycisk testu pozwala uzyskać pewną informację o działaniu urządzenia: natychmiastowe wyzwolenie po naciśnięciu przycisku gwarantuje, że zabezpieczenie działa poprawnie. Jeśli urządzenie nie zadziała, musi zostać sprawdzone w celu określenia przyczyny niepoprawnego działania. Częstotliwość testowania Wyłączniki różnicowoprądowe muszą być testowane tak często jak określają to wymogi bezpieczeństwa i regulacje prawne aktualnie obowiązujące. W przypadku, gdy jest brak takich wymogów, Schneider Electric zaleca testowanie wyłączników różnicowoprądowych z następującą częstotliwością:
  • po pierwszym podłączeniu i każdym ponownym zainstalowaniu wyłącznika
  • co sześć miesięcy dla urządzeń zainstalowanych w dobrych warunkach środowiskowych (bez kurzu, korozji, wilgoci itp.)
  • co trzy miesiące, dla urządzeń, które były zainstalowane przez 7 lub więcej lat w dobrych warunkach środowiskowych
  • co miesiąc, dla urządzeń wykorzystywanych w korozyjnych i ciężkich warunkach środowiskowych lub narażonych na zwiększone zagrożenie wyładowaniami piorunowymi (w tej sytuacji polecane jest stosowanie wyłączników typu Si)

5. Czy przemienniki częstotliwości Easy Altivar ATV310 i ATV610 można programować przy użyciu SoMove? Rozwiń tekst

Nie, przemienniki częstotliwości z serii Easy nie są obsługiwane przez program SoMove. Napędy z serii Easy nie mają dostępnych bibliotek DTM.

Budownictwo Mieszkaniowe i nieruchomości komercyjne

   

Aktualności

Sieć sprzedaży